Pillangó csoport

Óvodapedagógusok:  Kovács Károlyné (Valika óvónéni)

Csomósné Ragány Bernadett (Betti óvónéni)

Dajka néni:                  Kovács Ferencné (Erzsike néni)

A Pillangó csoportba második éve járnak a gyerekek. Reggelente vidáman érkeznek, nagyon jól érzik magukat, boldogan, önfeledten játszanak, tevékenykednek egész álló nap.

A babakonyhában mindig nagy a sürgés- forgás, készülnek a finomabbnál finomabb ételek. A babák altatása folyamatos- ezt egybekötik a gyerekek énekléssel, mondókázással, verseléssel.
A fiúk egyik legkedveltebb tevékenysége szőnyegen való építkezés, de szeretnek legózni is.
A gyurma, zsírkréta, színesceruza sohasem pihen. Szinte minden nap történik valami varázslatos velük: mesélés, verselés, mozgás, éneklés, énekes mozgás, táncolás, rajzolás, festés, kézimunkázás, külső világunk megismerése.

Nagy hangsúlyt fektetünk az egészségünk védelmére és a vallásos nevelésre is. A sok pörgés- forgást felváltja a napi elcsendesedés, a csendes percek. Az imák hozzásegítenek a testi- szellemi megnyugváshoz.

A mindennapokon túl sok- sok programot tervezünk/szervezünk a gyerekeknek: egészséghét, sportnap, séták, kirándulás stb. Igyekszünk széppé, tartalmassá varázsolni a csoportba járó gyerekek óvodai életét.