2018. szeptember 24. Hétfő
Gellért, Mercédesz

Eufrozina, Kende

Micimackó csoport

Kisgyermeknevelők:  Rutkainé Rubóczki Tünde (Tünde néni)

Tormáné Monostori Csilla (Csilla néni)

Bölcsődei dajka:      Grundáné Hasulyó Krisztina (Krisztina néni)

Bölcsődénkben szeptembertől megkezdtük a vallásos, erkölcsi nevelést. Ez megnyilvánul a napirendünkben és a nevelői programunkban is.

Nekünk „nevelőknek” a gyermekek vezetni kell, ahogyan a pásztor vezeti a nyáját, bátorító magatartás mellett fontos a szeretetből fakadó példamutatás

Micimackó csoportunk szeptemberben 10 fővel kezdte meg a nevelési/gondozási évet. Egész évben folyamatosan történik a gyermekek beszoktatása a csoportunkba. Csoportunk összetétele vegyes, legfiatalabb gyermekünk 22 hónapos, a legidősebb 35 hónapos. Novemberig 2 fő gyerekünk kezdi meg az óvodai életét.

A gyermekek „játéka” a személyiséggé fejlődésnek az alapja, fejlesztésének legfőbb eszköze. Ezért nagyon fontos, hogy lehetőséget biztosítsunk arra, hogy a hitre nevelés a gyermekek játékát is áthassa. A szeretetteljes, nyugodt, kreatív légkör segíti a gyermekek ötleteinek szabad áramlását, az alkotó együttműködés kialakulását, az önfeledt játékot.

„A gyermek olyan, mint a tükör

A szeretetet nem kezdeményezi, de visszatükrözi

A feltétel nélküli szeretetet, feltétel nélküli szeretettel viszonozza!”